خبر
70 دستگاه اتوبوس و ون به ناوگان حمل و نقل عمومی ساوه افزوده می شود
70 دستگاه اتوبوس و ون به ناوگان حمل و نقل عمومی ساوه افزوده می شود
شهردار ساوه از افزوده شدن  70  دستگاه اتوبوس و ون به ناوگان حمل و نقل عمومی ساوه خبر داد.
به گزارش نارستان، دکتر یوسفیان در جلسه بررسی برخی مشکلات اهالی محله یاقوت آباد در مسجد بی بی سکینه(س)، گفت: مردم مناطق حاشیه شهر همواره در همه صحنه ها وفاداری و پشتیبانی خود از انقلاب و این نظام الهی را به اثبات رسانده اند و چرخ صنایع در شهر صنعتی با دستان توانمند مردم این مناطق در حرکت است لذا ما خدمت به اهالی این مناطق را وظیفه خود می دانیم.
وی ادامه داد: جهت تحقق این امر (خدمت به مناطق محروم) امسال رقمی حدود 100 میلیارد تومان جهت جدول گذاری، زیرسازی و آسفالت معابر به طول 90 کیلومتر در این مناطق هزینه شده است.
وی تصریح کرد: با توجه به نگاه ویژه مقام رهبری، ریاست محترم جمهوری و نمایندگان مجلس شورای اسلامی به مناطق محروم میزان دو میلیون تن قیر رایگان برای کل کشور اختصاص یافت  که ساوه از دو هزار تن آن بهره مند شد.
دکتر یوسفیان افزود: دومین مشکل ساوه پس از معابر خاکی نیاز به  حمل و نقل عمومی بود که با حمایت آقای استاندار، نماینده محترم،  اعضای شورای اسلامی شهر، فرماندار  و کمک همه مسئولان تعداد 50 دستگاه اتوبوس در مرحله نخست خریدار ی شد.
وی با بیان اینکه سالهای قبل شهرداری ساوه مجبور بود تا اتوبوس های دست دوم شهرهایی دیگر را خریداری و اورهال کند، یادآور شد: امروز قیمت هر اتوبوس خریداری شده بالای 6 میلیارد تومان است و با توجه  قیمت فعلی هم اینک یک سرمایه بالای 350 میلیارد تومانی وارد شهر شده است.
وی اظهار داشت: در گام دوم با مصوبه شورای اسلامی شهر و حمایت کمیته انطباق ، درخواست خرید 20 دستگاه ون برای مسیر های دور مصوب گردید که قیمت هر دستگاه یک میلیارد و 470 میلیون تومان است که یک میلیارد آن یارانه دولتی و 470 میلیون تومان سهم شهرداری می باشد.
وی با اشاره به اینکه در شرایط سخت مالی سال گذشته توانستیم مبلغ 52 میلیارد تومان سهم شهرداری را پرداخت کنیم، خاطر نشان ساخت:  علیرغم متحمل شدن این مشکلات امروز خرسندیم که تعداد 70 دستگاه اتوبوس و ون به ناوگان حمل و نقل عمومی افزوده می شود.
وی گفت: ما امروز دو وظیفه سنگین یعنی خدمت به مردم و تامین  پول برای اداره شهر را بر عهده داریم و  تامین این اعتبارات با  دلار بالای 40 هزار تومان کار سختی است.
وی تصریح کرد: در اقدامی دیگر مدیریت شهری علاوه بر تعمیرات اساسی کارخانه های آسفالت، خرید 6 دستگاه کمپرسی را در برنامه قرار داده است و امیدواریم با وجود قیر رایگان، همت نیروهای سازمان عمران و  ماشین آلات جدید  بتوانیم  خدمتی روز افزون به مردم داشته باشیم و به امید روزی که یک کوچه و خیابان خاکی در ساوه نداشته باشیم.
شهردار ساوه افزود:  همچنین در کنار تعمیرات اساسی بیش از 27 دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین دیگر  تعداد پنج دستگاه خودرو  نیز برای واحد اجرائیات در حال خریداری می باشد که در مجموع 81 دستگاه اتوبوس، ون، خودروهای سبک و سنگین به ارزش بالای 400 میلیارد تومان خریداری شده که  این رقم حدود 40 درصد بودجه شهرداری است.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه امروز یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری ایجاد سرپناه برای مردم است و دولت محترم در ساوه احداث حدود  1800 واحد مسکونی را در برنامه قرار داده است، مدیریت شهری ساوه نیز با مشارکت بخش خصوصی، افق  خود را  در سرپناه کردن مردم به اندازه دولت قرار داده است.
وی پیشرفت فیزیکی 50 درصدی شهرک صنوف مزاحم و انجام مراحل پایانی بازارچه سنتی را از دیگر پروژه های شهرداری ساوه برشمرد و گفت: امروز پروژه های نیمه کاره معطل مانده در شهر نداریم و پروژه هایی مانند کمربندی ها، ساختمان بزرگ، استخر بانوان، پروژه قاسم آباد و ...  در حال انجام می باشند.
دکتر یوسفیان اظهار داشت: مشکلات زیادی در شهر وجود دارد اما ما بی تفاوت نسبت به مشکلات مردم نیستیم و ما به جز منطقه یاقوت آباد،  19 محله مشابه دیگر حاشیه نشین در شهر داریم که باید نسبت به خدمت رسانی و رفع مشکلات این مناطق نیز تلاش کنیم.
وی افزود: خدمت خالصانه به مردم حرکت در مسیر شهدا است و همه ما در برابر خون شهدا رسالت خطیری بر دوش داریم.
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.1.7.0
    V6.1.7.0