دوشنبه, 30 فروردين 1400
شهردار ساوه خبر داد؛
تصویب بودجه 461میلیارد تومانی سال 1400 شهرداری ساوه/ افزایش 85درصدی نسبت به بودجه 99
شهردار ساوه گفت: بودجه 461 میلیارد تومانی سال 1400 شهرداری ساوه از سوی شورای اسلامی شهر به تصویب رسید که نسبت به بودجه سال جاری 85 درصد افزایش دارد.
براساس این گزارش، مهندس سید مهدی حسینی در جلسه کمیته اجرایی شهرداری، ضمن تاکید بر ساماندهی پروژه ها با توجه به نزدیک شدن روزهای پایانی سال، اظهار داشت: بودجه ۴۶۱ میلیارد تومانی شهرداری ساوه در سال 1400 با بیش از ۸۵ درصد افزایش نسبت به بودجه سال جاری مورد تصویب شورای اسلامی شهر قرار گرفت.
وی ادامه داد: این میزان بودجه با توجه به توانمندی و تجربیات موفق مدیران و نیروهای شهرداری طی سه سال گذشته پیش بینی شده و تلاش داریم سال آینده بتوانیم به این بودجه دست پیدا کنیم، زیرا بودجه شهرداری ساوه با توجه به موقعیت ویژه این شهرستان دارای جایگاه بسیار بالاتری است و هم اینک باید یک هزار میلیارد تومان باشد.
 مهندس حسینی اظهار داشت: بودجه شهرداری ساوه از ابتدای فعالیت دوره پنجم از ۱۱۰ میلیارد تومان آغاز شد و در سال 1400 به ۴۶۱ میلیارد تومان می رسد، لذا از ابتدای سال آینده باید با تعریف کدهای درآمدی به دنبال جذب منابع و درآمدها و استفاده از ظرفیت های موجود باشیم.
 وی در ادامه به تشریح وظایف حوزه های مختلف شامل شهرسازی، املاک، حقوقی، عمران، خدمات شهری و سرمایه گذاری پرداخت و گفت: باید در تدوین برنامه ها مشارکت مردم مورد توجه قرار گیرد زیرا اگر بتوانیم مشارکت شهروندان را در اداره شهر افزایش دهیم، شاهد توسعه شهری خواهیم بود.
مهندس حسینی با بیان اینکه اگر شهرداری در اداره شهر تنها و شهروندان نظاره‌گر باشند، قطعا موفق نخواهیم بود، تصریح کرد: حوزه سرمایه‌گذاری در شهر نیازمند توجه بیشتر است زیرا توج،ه به این بخش علاوه بر ایجاد درآمد برای سرمایه گذار و شهرداری، موجب خواهد شد شهروندان از خدمات آن بهره مند شوند.
 وی یادآور شد: باید به سمتی حرکت کنیم که جهت کاهش بار مالی شهرداری، احداث پارک ها را نیز با تعریف منابع درآمدی برای سرمایه گذار به بخش خصوصی واگذار کنیم تا بتوانیم با این جهش خدمات بیشتری به شهروندان عزیز ارائه دهیم.
شهردار ساوه در ادامه با تاکید بر توجه بیشتر در ارائه خدمات به نقاط مختلف شهر گفت: رفع نابرابری ها در توزیع امکانات شهری و رفاهی در مناطق مختلف و توزیع عادلانه و مناسب امکانات، اعتبارات و فعالیت ها، عامل مهمی در توسعه متوازن شهری محسوب می شود.
وی ابراز داشت: سال آینده اجرای طرح ها و پروژه های عمرانی، خدماتی و رفاهی در مناطق محروم و کم برخوردار باید در اولویت کارها و فعالیت های شهرداری قرار گیرد و تلاش کنیم تا با توزیع عادلانه خدمات و امکانات در تمامی مناطق، گام بلندی در راستای رفع مشکلات شهروندان برداریم.
 مهندس حسینی با بیان اینکه احداث پارک های محله ای پیش بینی شده در نقاط حاشیه نشین شهر تا پایان دوره پنجم باید انجام شود، افزود: پروژه ها در مناطق حاشیه ای و کم برخوردار شهر باید با هماهنگی بین حوزه های مختلف شهرداری در کمترین زمان ممکن به سرانجام برسند و از زمان بر شدن طرح ها جلوگیری شود.
 وی با تاکید به اینکه نباید از ارائه خدمات لازم و مناسب به حاشیه شهر غافل شویم، گفت: هم اینک در مناطق حاشیه شهر وضعیت زیرساخت‌ها و خدمات پایین است و لازم است تا سال آینده با توجه ویژه به مناطق حاشیه شهر با احداث پارک، معابر، راه های دسترسی و سالن های ورزشی، گام های موثر در راستای توانمند سازی این مناطق برداریم.
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.9.0
    V5.7.9.0