Saturday, October 31, 2020
بوستان شهدای ساوه همزمان با چهلمین سالگرد دفاع مقدس كلنگ زنی شد
همزمان با چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس، عملیات اجرایی احداث بوستان شهدای ساوه توسط شهرداری آغاز شد.
براساس این گزارش، مهندس حسینی، شهردار ساوه در این آیین گفت: با توجه به اجرای پروژه های زیاد خدماتی و عمرانی توسط شهرداری در دوره پنجم فعالیت شورای اسلامی شهر، احداث این بوستان به عنوان یک پروژه معنوی از ارزش والایی برخوردار است.
وی با بیان اینکه بدون شك احداث این بوستان گامي در راستاي پاسداشت فرهنگ شهادت و گراميداشت شهداي هشت سال دفاع مقدس خواهد بود، اظهارداشت: ساوه با تقدیم بیش از 500 شهید در دوران دفاع مقدس سرآمد شهرهای کشور است و ایجاد این فضای معنوی در ورودی شهر موجب می شود تا شهروندان ساوجی و مهمانان از این فضای فرهنگی استفاده کنند.
شهردار ساوه  با بیان اینکه شهدا با گذشتن از جان و مال خود در عهدی که با خداوند بستند ثابت قدم ماندند، گفت: امروز وظیفه ما صیانت از خون پاک شهدا و ادامه مسیر آن‌ها است.
وی افزود: پاسداشت یاد و خاطره شهدا حرکتی فرهنگی است که آموزه‌های شهدای کربلای ایران را نسل به نسل منتقل می‌کند.
سرهنگ دستجانی فرمانده سپاه ناحیه ساوه نیز در این آیین با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، به ایثارگری ها و فداکاری‌های رزمندگان در طول هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: وظیفه ما امروز نهادینه کردن  و تقویت فرهنگ ایثار و  شهادت در جامعه است و انجام این پروژه از سوی شهرداری اقدام معنوی ارزشمند و ماندگار خواهد بود.
وی افزود: یاد شهدا، جانبازان، ایثارگران و فداکاری های خانواده های آنان موجب دلگرمی و پشتوانه ای محکم برای انجام امور و خدمت رسانی به مردم است.  
 لازم به ذکر است که این بوستان در زمینی به مساحت حدود 9 هکتار در محل  ورودی شهر ساوه از سمت اتوبان تهران و در حاشیه بلوار سیدجمال الدین اسدآبادی احداث خواهد شد.
Average :  0 |  Submitted :  0

Tags

    5.5.8.0
    V5.5.8.0