سه‌شنبه, 4 تير 1398
رو عنوان : سرپرست سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری ساوه:
عنوان : شهرداری ساوه توان مالی حمایت از تیم ورزشی حرفه ای را ندارد
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ 
ساعت : ۱۳:۱۸:۴۰

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری ساوه گفت: با توجه به وضعیت مالی نامناسب، شهرداری ساوه توان مالی حمایت از تیم حرفه ای مانند فوتسال را ندارد.

به گزارش نارستان، جعفر حسینی در کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر ساوه، بیان داشت: از ابتدای راه اندازی تیم فوتسال شهرداری ساوه تاکنون این تیم حدود ۱۰ میلیارد تومان هزینه در بر داشته است و این در حالیست که نتوانسته به اهداف مورد نظر خود دست یابد.

وی تصریح کرد: اکنون با توجه به تورم و افزایش هزینه های مختلف، اداره این تیم نیازمند سالانه یک و نیم میلیارد تومان اعتبار است که به دلیل مشکلات مالی شهرداری، انجام این مهم در شرایط فعلی قطعا از توان شهرداری ساوه خارج است.

حسینی ادامه داد: پیشنهاد سازمان در شرایط فعلی این است که تیم فوتسال را که در حال حاضر به لیگ دسته یک سقوط کرده است را به بخش خصوصی واگذار و از سوی شهرداری مورد حمایت قرار دهد تا شهرداری ساوه در بخش ورزش بتواند، سایر رشته های مختلف ورزشی بانوان و آقایان ا مورد حمایت قرار دهد.

وی اظهار داشت: حدود ۹۰ درصد از هزینه های تیم فوتسال شهرداری ساوه در لیگ برتر صرف دستمزد سرمربی و بازیکنان این تیم شده که این میزان پول به دلیل بومی نبودن سرمربی و بازیکنان به نوعی از شهر خارج شده است لذا پیشنهاد واگذاری این تیم به بخش خصوصی بهترین گزینه در این وضعیت است.

حسینی یادآور شد: از سویی دیگر نهادهای نظارتی نیز شهرداری ها را از تیم داری حرفه ای منع کرده اند و طبق قوانین شهرداری ها حق تصدی گری در تیم حرفه ای را ندارند.

محسن مددی معاون خدمات شهری شهرداری ساوه نیز در این جلسه بر لزوم راه اندازی و تقویت مدارس فوتبال، فوتسال والیبال و سایر رشته های ورزشی با سازماندهی نونهالان، نوجوانان و جوانان علاقه مند به ورزش در شهر به جای تیم داری حرفه ای تاکید کرد و گفت: هزینه های تیم داری حرفه ای باید در جهت احداث اماکن و توسعه خدمات ورزشی شهروندان به ویژه اقشار کم درآمد قرار گیرد.

وی تصریح کرد: هم اینک درخواست های زیادی در رشته های مختلف ورزشی در بخش بانوان و آقایان وجود دارد اما توان مالی حمایت از آنها وجود ندارد و ما معتقدیم که این فرصت باید در اختیار تمامی رشته های ورزشی مختلف در شهر قرار گیرد.

مددی با بیان اینکه هم اینک مدرسه قایقرانی با حمایت و همکاری شهرداری شکل گرفته است، افزود: تاسیس مدارس فوتسال، فوتبال، والیبال و سایر رشته های ورزشی علاوه بر دستیابی سازمان فرهنگی شهرداری به اهداف مورد نظر موجب تقویت ورزش شهر و قهرمان پروری در آینده خواهد شد.بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر

پورتال شهرداری ساوه

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0