شنبه, 28 دی 1398
رو عنوان : شهردار ساوه:
عنوان : پروژه احداث كمربندی های ساوه طی سه سال آینده تكمیل می شود
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۹/۱۰ 
ساعت : ۱۱:۹:۲۷

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

شهردار ساوه گفت: علیرغم تنگناها و مشکلات مالی تلاش می کنیم تا 15 کیلومتر کمربندی تا پایان دوره پنجم فعالیت شورا در شهر ساوه برای رفع معضلات ترافیکی، احداث شود و طی سه سال آینده این مهم به اتمام برسد.

به گزارش شهرداری ساوه، مهندس سید مهدی حسینی در همایش شهرداران استان مرکزی در ساوه بیان داشت: خدا را شاكرم كه پس از گذشت یك سال تدبیر، تلاش و تعهد همكاران عزیزمان در شورای اسلامی شهر و حوزه های مختلف شهرداری با عبور از بحران مالی شدید ناشی از كاهش قابل توجه سهم ساوه از عوارض مالیات بر ارزش افزوده و از طرفی بحران اقتصادی كشور، به یاری خداوند در این روزها شاهد به ثمر نشستن دعاهای خیر مردم ساوه و زحمات همه دلسوزان این شهر كهن هستیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه با تلاش های انجام شده در این مدت، دیگر خبری از یأس و ناامیدی و تفرقه نیست و همه با هم برای توسعه و زیبایی ساوه تلاش می كنیم و علاوه بر مدیریت شرایط بحرانی مالی، هم اینک پروژه های بزرگی در سطح شهر آغاز کرده ایم و مطمئنا هر روز وضعیت شهر ما بهتر از گذشته خواهد شد.

حسینی اظهار داشت: با توجه به اینکه یکی از مهمترین نیازهای هر شهروند و یا مسافر، ایمنی است، احداث کمربندی در اطراف هر شهر یکی از مسائل بنیادی خدماتی است و لازم است مورد توجه مسئولان ذیربط قرار گیرد.

وی عنوان کرد: عدم وجود زیرساخت های مناسب و نبود کمربندی در اطراف شهر ساوه طی سال های اخیر مشکلات مهمی از قبیل میزان ترافیک بالا، عبور و مرور وسایل نقلیه سنگین از محورهای اصلی شهر، افزایش تصادفات، کاهش سطح خدمات معابر شهری و بروز آلودگی هوا در شهر را موجب شده است.

حسینی افزود: جلوگیری از ورود وسائل نقلیه سنگین به درون شهر طی سالیان متمادی مطالبه مردم ساوه بوده است و فقدان آن هر ساله خسارات مالی و روحی فراوان بر پیكر شهر و شهروندان تحمیل می کند. لذا تکمیل کمربندی ها یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین پروژه‌های شهر ساوه به‌ حساب می‌آید. قطعا تکمیل رینگ اطراف شهر نقش مهمی در تحقق ارتقای خدمات شهری و افزایش رضایتمندی شهروندان خواهد داشت.

 وی تصریح کرد: هم اینک علمیات احداث کمربندی شمالی ساوه از بلوار آزادی (پمپ بنزین بزرگمهر) در فاز نخست به طول دو کیلومتر آغاز شده و کمربندی غرب نیز از محدوده خیابان دکتر در حال تکمیل می باشد.

شهردار ساوه گفت: همچنین کمربندی شرق از بلوار معصومیه تا بلوار سید جمال الدین اسدآبادی در یک فاز و از بلوار سیدجمال الدین اسدآبادی تا میدان امام حسین(ع) در مرحله دیگر پیش بینی شده که هم اینک از میدان سید جمال به سمت میدان امام حسین(ع) به طول 9 کیلومتر در حال زیرسازی است.

وی افزود: با توجه به تلاش شبانه روزی مجموعه شهرداری در اجرای این پروژه ها تا پایان دوره پنجم شورای اسلامی شهر حدود 15 کیلومتر کمربندی احداث و تقدیم شهروندان خواهد شد تا علاوه بر جلوگیری از ورود وسایل نقلیه سنگین به درون شهر به طور چشمگیری از حجم ترافیک شهری کاسته و آسایش و آرامش شهروندان را موجب شود.

 

 بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر

پورتال شهرداری ساوه

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0