جمعه, 30 شهريور 1397
عنوان : كرایه تاكسی های ساوه تك نرخی می شود
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۳/۲۲ 
ساعت : ۹:۵۲:۱۱

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

کرایه تاکسی های ساوه تک نرخی می شود

به گزارش نارستان، جلسه بررسی تعیین نرخ کرایه جدید تاکسی های درون شهری ساوه با حضور نمایندگان خطوط مختلف تاکسیرانی، مهندس حسینی شهردار، معاونت خدمات شهری، سعیدی رئیس کمیسیون خدمات شهری و رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر در محل شهرداری برگزار شد .

 مهندس سید"مهدی حسینی" شهردار ساوه در این جلسه با تاکید بر لزوم حمایت شهرداری از رانندگان تاکسی درون شهری، گفت: با توجه به وجود مشکلات اقتصادی در کشور و به تبع آن کاهش کار و درآمد مردم تعیین نرخ کرایه تاکسی های شهر  برای سالجاری باید بصورت منطقی و عادلانه باشد زیرا فشار در جامعه باعث مشکلات عدیده می شود .

"مرتضی سعیدی" رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر نیز بیان داشت: با توجه به تاثیر تورم در بخش های مختلف هم اینک شاهد افزایش قابل توجه لوازم یدکی، لاستیک، روغن و قطعات خودرو هستیم لذا باید با در نظرگرفتن توان عمومی شهروندان متناسب با نرخ تورم میزان کرایه تاکسی ها نیز افزایش یابد .

"محسن مددی" معاونت خدمات شهری شهرداری ساوه نیز در این جلسه با بیان اینکه رانندگان تاکسی مظلوم ترین کارکنان غیرمستقیم شهرداری هستند تصریح کرد: برخی مسائل باعث شده تا معیشت رانندگان به مشکل برخورد کند .

وی ادامه داد: سیاست دو نرخی شدن کرایه تاکسی در سالهای گذشته یکی از اقدامات اشتباه بود که با هدف ترغیب شهروندان برای استفاده از کارت هوشمند بجای پرداخت نقدی انجام شد و پرداخت نقدی از سوی مسافر با مبلغی به عنوان جریمه همراه بود که این امر مشکلاتی را به همراه داشت .

مددی با بیان اینکه سیاست شهرداری در سال 97 برای رفع برخی مشکلات تاکسی داران تک نرخی کردن کرایه بوده است، افزود: با تک نرخی شدن کرایه نباید استفاده از کارتخوان که با هدف ارتقای خدمات به مسافران پیش بینی شده نادیده گرفته شود زیرا استفاده از کارتخوان موجب می شود که مشکل مشاجره بین رانندگان و مسافر حل شود .

به گفته وی، منظور از تک نرخی شدن یکسان‌سازی پرداخت کرایه به صورت نقدی یا از طریق دستگاه کارتخوان است .

در ادامه این جلسه با اظهارنظر مسئولان خطوط مختلف تاکسی رانی سه نرخ یک هزار تومان، 900 تومان و 800 تومان برای مسیرهای مختلف درون شهری مورد موافقت قرار گرفت و در صورت تایید فرماندار و موافقت کمیته تطبیق اجرایی خواهد شد .بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر

پورتال شهرداری ساوه

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0