جمعه, 29 تير 1397
عنوان : آژیر قرمز بحران مالی در شهرداری ساوه بصدا درآمد
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۱۱/۲۴ 
ساعت : ۱۳:۴۵:۵۳

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

آژیر قرمز بحران مالی  در شهرداری ساوه بصدا درآمد

مهندس سید "مهدی حسینی" شهردار ساوه در گفت و گو با نارستان از کسری بودجه 30 میلیارد تومانی شهرداری جهت پرداخت هزينه هاي پايان سال خبر داد و گفت: طی سه ماه گذشته با ارائه  گزارش ها و تشریح وضعیت  موجود در خصوص پیامدها و آسیب های جدی ساختار درآمدی شهرداری با اجرای  قانون برنامه ششم توسعه(تجمیع مالیات بر ارزش افزوده) و کاهش بیش از 90 میلیارد تومانی بودجه شهرداری در سال 96 همواره عمق فاجعه را اعلام کرده ایم .

وی ادامه داد: اما باوجود تحمل این شرایط سخت امیدوار به دریافت مبالغ بیشتری در ماههاي پاياني سال از محل عوارض ماليات بر ارزش افزوده نسبت به دیگر ماههای سال بودیم اما متاسفانه در هفته گذشته عوارض دی ماه در سال 96 تنها به مبلغ دو میلیارد و 600 میلیون تومان به حساب شهرداری واریز شد .

مهندس حسینی تصریح کرد: این در حالی است که میزان دریافتی شهرداری ساوه در دی ماه سال گذشته بیش از 11 و نیم میلیارد تومان بوده است که بر این اساس عملا شهرداری ساوه  با یک بحران در پرداخت مطالبات پایان سال کارگران زحمتکش، کارکنان و پیمانکاران و سایر امورات جاری شهرداری مواجه خواهد شد .

وی اظهار داشت: در چنین شرایطی  با چالش اساسی در مدیریت و پرداخت مطالبات فوق که بیش از 30 میلیارد تومان است مواجه هستیم و این در حالیست که نزدیک به فرا رسیدن سال نو و ایام نوروز می باشیم و شهر می بایست آماده پذیریش مسافران و میهمانان نوروزی باشد و چهره شهر را برای شهروندان با نشاط و پرطراوت کنیم .

شهردار ساوه گفت: متاسفانه با پیش آمدن این بحران ما هم اینک با کسری 30 میلیارد تومانی مواجه شده ایم و تنها راه خروج از این وضعیت سخت و دشوار هماهنگی و حمایت همه جانبه مجموعه مدیریت شهرستان و استان به ویژه فرماندار محترم، نماینده محترم، اعضای محترم شورای اسلامی شهر و استاندار گرانقدر برای نجات شهرداری از این پرتگاه مالی هستیم .

وی خاطر نشان ساخت: همچنین از شهروندان گرامی که توان پرداخت بدهی خود به شهرداری را دارند، تقاضا داریم تا در این شرایط نسبت به پرداخت بدهی خود شهرداری را یاری کنند .

مهندس حسینی گفت: طی سه ماه گذشته با تمام توان در کاهش هزینه ها و صرفه جویی تلاش کردیم، بطوری که در این مدت توانستیم حدود 6 میلیارد تومان نسبت به مدت مشابه سال قبل، هزینه ها را کاهش دهیم اما از این بیشتر امکانپذیر نیست چون میزان تاب آوری مجموعه در حوزه هاي مختلف به ویژه پرسنل و نیروی انسانی بیش از این نمی باشد .

وی با بیان اینکه هم اینک نجات شهرداری از پرتگاه مالی نیازمند تزریق منابع به این مجموعه می باشد، افزود: به هر حال  واقعیت این است که در اجرای قانون ششم توسعه بیش از 70 درصد درآمد شهرداری ساوه از محل ارزش افزوده کاهش یافته است که جبران آن صرفا توسط خود شهرداری در این مدت کوتاه امکانپذیر نیست .

وی ادامه داد: اجرای یکباره این قانون و قطع درآمد شهرداری ساوه حتی فرصت منابع جایگزین را به شهرداری نداده است لذا امروز نیازمند حمایت حداکثری از محل منابع قانونی پیش بینی شده و سایر ظرفیت های موجود مانند شهر صنعتی کاوه، وزارت کشور و سایر موارد می باشیم زیرا امروز آژیر قرمز بحران مالی  در شهرداری ساوه بصدا درآمده است .

مهندس حسینی افزود: امیدواریم با درک بالا از شرایط موجود و همکاری و همدلی همه دلسوزان و دوستداران ساوه به سلامت از این عرصه سخت عبور کنیم تا همه با هم بتوانيم با دلی پر امید برای توسعه شهر تلاش کنيمبازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر

پورتال شهرداری ساوه

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0